Четверг, 04.12.2025, 23:36
Сайт Астраханської сільської ради
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Мои статьи [0]
Рішення сесій [420]
Рішення виконкому [0]
Публічна інформація [17]
Розпорядження [51]
Розпорядження [0]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 6
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Рішення сесій

Аналіз регуляторного впливу

IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін.

1 – цілі прийняття регуляторного акта, які не можуть бути досягнуті (проблема продовжує існувати).

Не забезпечує досягнення цілей державного регулювання;

не відповідає Постанові КМУ від 24.05.2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Альтернатива 2

Прийняття регуляторного акту, положення якого повністю узгоджуються з Податковим кодексом України.

4 – цілі прийняття регуляторного акта, які можуть бути досягнуті повною мірою (проблема більше існувати не буде).

Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язані визначеної проблеми, принципам державної регуляторної політики, положенням Податкового кодексу України, Постанові КМУ від 24.05.2017 року №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Затвердження такого регуляторного акта забезпечить досягнення встановлених цілей.

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін.

Не вбачаються.

Не передбачені.

Не забезпечує досягнення цілей державного регулювання.

Альтернатива 2

Прийняття регуляторного акту, положення якого повністю узгоджуються з Податковим кодексом України.

Надходження до місцевого бюджету нададуть можливість впровадження  і реалізації програм соціально-економічного розвитку території Астраханської  сільської ради та підвищення рівня соціальних стандартів.

Участь в обговоренні даного регуляторного акта, в тому числі розмірів земельного податку та пільг зі сплати земельного податку відповідно до цільового призначення земельних ділянок.

Не передбачені, окрім витрат на розробку регуляторного акта (витрати робочого часу спеціалістів, пов’язані з підготовкою регуляторного акта та оприлюднення).

Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язані визначеної проблеми, принципам державної регуляторної політики, положенням Податкового кодексу України, Постанові КМУ від 24.05.2017 року №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Затвердження такого регуляторного акта забезпечить досягнення встановлених цілей.

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Залишення існуючої на даний момент ситуації без змін.

Рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю на території Астраханської  сільської ради у 2020 році буде діяти для фізичних та юридичних осіб – платників податку і в 2021 році відповідно до підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України.

Х

Альтернатива 2

Прийняття регуляторного акту, положення якого повністю узгоджуються з Податковим кодексом України.

Цей регуляторний акт відповідає потребам у розв’язані визначеної проблеми, принципам державної регуляторної політики, положенням Податкового кодексу України, Постанові КМУ від 24.05.2017 року №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Затвердження такого регуляторного акта забезпечить досягнення встановлених цілей.

Зниження платоспроможності платників податків, політична та економічна ситуація в країні, зміни у Податковому кодексі України.

 

V.  Механізм, який пропонується застосовувати для розв’язання проблеми.

 

1. Для розв’язання проблеми пропонується прийняти рішення Астраханської  сільської ради Запорізької області «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Астраханської  сільської ради у 2021 році», як такий, що відповідає вимогам Закону України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України щодо подання органом місцевого самоврядування відповідному контролюючому органу інформації про ставки земельного податку за формою, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України та диференціювання ставок земельного податку по видам цільового призначення земель за Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23.07.2010 № 548.

2. Встановлення пільг по податку на майно в частині плати за землю підприємствам державної власності  та комунальним підприємствам територіальної громади міста з метою мінімізації впливу на суб’єктів-споживачів послуг, які надаються ними, а також зменшення дотацій з місцевого бюджету комунальним підприємствам та навантаження на державний бюджет.

3. Оприлюднення проекту рішення сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Астраханської  сільської ради у 2021 році» з метою отримання зауважень та пропозицій.

4. Направлення проекту рішення сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Астраханської  сільської ради у 2021 році» на розгляд Державної регуляторної служби України з метою отримання зауважень та пропозицій.

5. З метою забезпечення інформативності громади та суб’єктів господарювання про прийняте рішення сільської ради воно буде оприлюднене в  офіційному виданні газети «Новий день» в установлений законодавством термін та на офіційному сайті Астраханської  сільської ради.

Дане рішення набирає чинності з початку бюджетного періоду – з 1 січня 2021 року.

 

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.

 

У зв’язку з тим, що суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, перевищує 10%, здійснено розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва (М-тест), який є додатком 2 до аналізу регуляторного впливу.

На дію цього регуляторного акта негативно можуть вплинути економічна криза та значні темпи інфляції, яка впливає на індексацію нормативної грошової оцінки.

 

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта.

 

Термін дії запропонованого регуляторного акта обмежений, регуляторний акт буде діяти протягом поточного  (2021) бюджетного року починаючи 01.01.2021 року, оскільки така вимога міститься у статті 12 Податкового кодексу України.

Упровадження та виконання вимог проекту рішення не потребує забезпечення ресурсами, оскільки податок не є новим.

У разі, якщо сільська рада у термін до 01 липня не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів на наступний рік, такі податки справляються, виходячи з норм цього Кодексу, із застосуванням їх мінімальних ставок та без застосування ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Враховуючи норми Бюджетного та Податкового кодексів України, органи місцевого самоврядування мають щорічно переглядати розміри ставок місцевих податків та зборів, що справляються в установленому Податковим кодексом України порядку. Відповідні ставки будуть діяти лише протягом року, на який прийняті.

 

 

 

 

 

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

 

Виходячи з цілей державного регулювання, визначених у другому розділі аналізу регуляторного впливу, для відстеження результативності цього регуляторного акта визначені наступні прогнозні статистичні показники:

1. Кількість фізичних осіб – платників податку на майно в частині плати за землю, у тому числі осіб, що скористалися пільгою.

2. Кількість юридичних осіб – платників податку на майно в частині плати за землю, у тому числі осіб, що скористалися пільгою.

3. Кількість комунальних підприємств, яким надається пільга по сплаті земельного податку та сума наданої пільги.

4. Загальна сума надходжень від сплати податків за землю до місцевого бюджету за звітний період фізичними особами.

5. Загальна сума надходжень від сплати податків за землю до місцевого бюджету за звітний період юридичними особами.

6. Кількість землевласників і землекористувачів, які мають заборгованість зі сплати податку на майно в частині плати за землю, в розрізі фізичних та юридичних осіб.

7. Загальна сума заборгованості зі сплати податку на майно в частині плати за землю, в розрізі фізичних та юридичних осіб.

 

IX. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта.

 

Відстеження результативності регуляторного акта буде проведено у строки визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та відповідно до методики, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України № 308 від 11.03.2004 (із змінами та доповненнями, внесеними Постановами Кабінету Міністрів України від 28.11.2012 № 1107, від 16.12.2015 № 1151).

Для проведення відстеження будуть використані аналітичні показники Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області, інформація відділу бухгалтерського обліку Астраханської  сільської ради та інформація про земельні ділянки з Державного земельного кадастру.

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися до дня набрання чинності цим регуляторним актом.

Повторне відстеження результативності буде здійснюватися через рік з дня набрання чинності регуляторним актом.

 

Астраханський  сільський голова                                                              М. А. Григор’єв .

 

 

Категория: Рішення сесій | Добавил: astrahanskarada (05.05.2020)
Просмотров: 181 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2025Сделать бесплатный сайт с uCoz